واکنش محسن رضایی در اهانت دوباره صدا و سیما به اقوام ايراني
واکنش محسن رضایی در اهانت دوباره صدا و سیما به اقوام ايراني

سایت خبری شهر اولین ها// ظاهراً اهانت به اقوام ايراني پاياني ندارد. اگر هم برنامه‌ریزی‌شده نباشد بی‌توجهی است. ديروز در سریال سرزمين كهن به بختیاری‌های سربلند اهانت شد و امروز در برنامه‌ای دیگر به آذری‌های باغیرت و چندی پيش به اعراب وفادار ايراني. به گزارش سایت خبری شهر اولین ها، دکترمحسن رضایی با انتشار عکسی […]

سایت خبری شهر اولین ها// ظاهراً اهانت به اقوام ايراني پاياني ندارد. اگر هم برنامه‌ریزی‌شده نباشد بی‌توجهی است. ديروز در سریال سرزمين كهن به بختیاری‌های سربلند اهانت شد و امروز در برنامه‌ای دیگر به آذری‌های باغیرت و چندی پيش به اعراب وفادار ايراني.

به گزارش سایت خبری شهر اولین ها، دکترمحسن رضایی با انتشار عکسی با لباس بختیاری، در یادداشتی اینستاگرامی نسبت به توهین هایی که به اقوام می شود واکنش نشان داد، او در یادداشت خود نوشت:

ظاهراً اهانت به اقوام ايراني پاياني ندارد. اگر هم برنامه‌ریزی‌شده نباشد بی‌توجهی است. ديروز در سریال سرزمين كهن به بختیاری‌های سربلند اهانت شد و امروز در برنامه‌ای دیگر به آذری‌های باغیرت و چندی پيش به اعراب وفادار ايراني.
بايد اهانت به اقوام ايراني جرم تلقي گردد و در مجلس تصويب شود و برای آن مجازات در نظر بگيرند.

اقوام ايراني بدون ايران و ایران بدون اقوام ايراني معنا ندارد. در دفاع مقدس ، لشگر پرافتخار عاشوراي آذربایجان در کنار لشگريان ساير اقوام ،در دفاع از انقلاب اسلامی حماسه آفریدند. در انقلاب مشروطه لشگر بختياري ها و لشگرهایی از گيلان و آذربایجان استبداد را از بین بردند. در انقلاب اسلامي هم همه اقوام ايراني شركت داشتند.

البته تذکر دو نکته را ضروری می‌دانم: نخست آنکه باید مردم با حفظ آرامش و رعایت امنیت عمومی در این موارد پیگیری را به متولیان قانونی بسپارند و دوم آنکه اگر مجموعه‌ای در توهین خود عمدی نداشت و بابت سهو خود پشیمان بود، عذرخواهی او را بپذیریم.

شعری در وصف دکتر محسن رضایی که بیت‌هایی از این شعر بدین شرح است:
از طرف امام فرمانده سپاه شد/اسم آقا محسن ورد لب همه رزمنده‌ها شد/از اول عشق به همه قومیت‌ها داشت/که رفت داماد آذری‌ها شد/

 

1604_280