پرداخت حقوق کارگران در اولویت نخست شهردار اهواز باشد
پرداخت حقوق کارگران در اولویت نخست شهردار اهواز باشد

عصر اولین ها// رئیس شورای شهر اهواز گفت: پرداخت حقوق کارگران به‌خصوص کارگران مجموعه‌های ارائه دهنده خدمات به مردم باید اولویت کار شهردار قرار بگیرد.   سیاوش محمودی ظهر امروز دوشنبه در نطق پیش از دستور سیزدهمین جلسه علنی شورای شهر اهواز با بیان اینکه این شورا برای خدمت صادقانه، بی‌منت و جهادی پای کار […]

عصر اولین ها// رئیس شورای شهر اهواز گفت: پرداخت حقوق کارگران به‌خصوص کارگران مجموعه‌های ارائه دهنده خدمات به مردم باید اولویت کار شهردار قرار بگیرد.

  سیاوش محمودی ظهر امروز دوشنبه در نطق پیش از دستور سیزدهمین جلسه علنی شورای شهر اهواز با بیان اینکه این شورا برای خدمت صادقانه، بی‌منت و جهادی پای کار مردم آمده است، اظهار کرد: این شورا مطالبه گر اصلی مشکلات مردم در عرصه‌های مختلف و در چارچوب وظایف خود خواهد بود و از آنها استفاده خواهد کرد تا برای رفع مشکلات و کم و کاستی‌ها در فضای آرام و بدون التهاب تلاش کند.

رئیس شورای شهر اهواز ادامه داد: دولت و مجلس انقلابی فرصتی است که برای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایجاد شده و امروز نیز فرصتی برای شهر اهواز پیش آمده تا شورا و شهردار جهادی و انقلابی پای کار بیایند اما باید به ما فرصت داده شود تا در یک فضای آرام بدون التهاب و عدم پرداختن به موضوعات حاشیه‌ای به اصل کارها برسیم.

وی با اشاره به مشکلات متعدد امروز شهر اهواز تصریح کرد: مباحث کارگری و مسائلی که از بدو شروع شورای هفتم پیش آمده ارثی است که از گذشته و به دلایل مختلف به این شورا رسیده است؛ البته می‌دانیم که مسائل کارگری همیشه در شهرداری بوده که باید فرصت داده شود تا با حفظ وحدت، همدلی و کمک مجموعه‌های ارکان حاکمیتی به شورا حل شوند و از کسانی که دنبال نا آرامی فضا هستند، می‌خواهم تا از این فضا دوری کنند چرا که این موضوعات هیچ‌گونه سودی برای مردم و کارگران نخواهد داشت و تنها در فضای آرام است که می‌توانیم برنامه‌ریزی کنیم و تصمیمات درست را برای عبور از این مشکلات بگیریم‌.

محمودی تشریح کرد: به شهردار تأکید شده تا پرداخت حقوق کارگری اولویت نخست باشد یعنی حقوق کارگران باید قبل از کارمندان پرداخت شود همچنین باید کارگران سازمان‌ها و مجموعه‌های ارائه خدمات به مردم در اولویت پرداخت قرار بگیرند تا بتوان موضوعات کارگری را در یک نظام بندی حوزه پرداخت حل شود.

وی از بازرسی دوره‌ای سازمان‌ها و مناطق شهرداری اهواز توسط شورای شهر خبر داد و عنوان کرد: با توجه به اینکه وظیفه شورا نظارت، راهبرد و سیاست‌گذاری است، نمایندگانی بر اساس قانون به استناد اختیارات شورا در سازمان‌ها و مناطق مشخص شده تا بازرسی دوره‌ای انجام بدهند و باید در فرصتی یک ماهه مشکلات بررسی و احصا شوند.

  • منبع خبر : مهر