پیام تبریک کریم عسکرنیا سرپرست اداره ورزش و جوانان شهرستان گتوند به مناسبت روز ملی کشتی
پیام تبریک کریم عسکرنیا سرپرست اداره ورزش و جوانان شهرستان گتوند به مناسبت روز ملی کشتی

 عصر اولین ها// کریم عسکرنیا سرپرست اداره ورزش و جوانان شهرستان گتوند طی پیامی فراررسیدن روز ملی کشتی را تبریک گفت.متن پیام به شرح زیر می باشد: متن پیام به شرح ذيل میباشد : در تاریخ این سرزمین قهرمانانی از دل مردم برخاسته‌اند که جدای از افتخار آفرینی برای میهن، منش ومرام پهلوانی،سخاوت،فتوت و با […]

 عصر اولین ها// کریم عسکرنیا سرپرست اداره ورزش و جوانان شهرستان گتوند طی پیامی فراررسیدن روز ملی کشتی را تبریک گفت.متن پیام به شرح زیر می باشد:

متن پیام به شرح ذيل میباشد :

در تاریخ این سرزمین قهرمانانی از دل مردم برخاسته‌اند که جدای از افتخار آفرینی برای میهن، منش ومرام پهلوانی،سخاوت،فتوت و با معرفت زیستن و با فضیلت رفتن زندگی خود، اعتبار بخشیدند.تختی اینگونه در ذهن و روح جامعه مانا گردید.
زادروز تختی‌، روزی بزرگ در تاریخ کشور و منش پهلوانی ایشان، اسوه و الگوی آیندگان گردید. زادروز جهان پهلوان تختی نه فقط روز ملی کشتی بلکه روز ملی ستارگانی است که در دل شب‌های تاریک همچون ستاره‌ای درخشیدند.
بی‌شک کشتی ریشه در تاریخ و فرهنگ ایران زمین داشته و دارد، ورزشی که به مفهوم ومرام پهلوانی اعتباربخشید. پنجم شهریورماه هر سال بهانه‌ای است برای اینکه یکبار دیگر سالروز تولد قهرمان اسطوره‌ای ایران زمین را گرامی بداریم.
مرد ماندگار تاریخ پهلوانی که بارها
و بارها کام ملت راشیرین نمود و خدمت به محرومین را سرلوحه کارهایش قرارداده بود تا ماندگاری نامش در ذهن مردم‌، نه فقط برای کسب مدال جهانی و المپیک بلکه با مردم بودن و با مردم زیستن مرام او بود./خبرنگار:امیررضامیری