پیش‌بینی آبگرفتگی و طغیان مسیل‌ها در خوزستان
پیش‌بینی آبگرفتگی و طغیان مسیل‌ها در خوزستان
مدیرکل هواشناسی خوزستان از فعالیت سامانه بارشی گسترده در سطح استان از فردا خبر داد. محمد سبزه‌زاری اظهار کرد: طبق بررسی نقشه‌های پیش‌یابی، امروز وقوع پدیده مه یا مه رقیق در مناطق جنوبی و مرکزی به ویژه در جاده‌های مواصلاتی مورد انتظار است.

 مدیرکل هواشناسی خوزستان از فعالیت سامانه بارشی گسترده در سطح استان از فردا خبر داد.

محمد سبزه‌زاری اظهار کرد: طبق بررسی نقشه‌های پیش‌یابی، امروز وقوع پدیده مه یا مه رقیق در مناطق جنوبی و مرکزی به ویژه در جاده‌های مواصلاتی مورد انتظار است.

وی افزود: سامانه بارشی گسترده از روز چهارشنبه تا اواخر وقت روز جمعه این هفته خوزستان را تحت تاثیر قرار خواهد داد که در این مدت در استان خوزستان شاهد ریزش باران همراه با رعد و برق توام با تندباد لحظه‌ای، وزش باد نسبتا شدید و احتمال ریزش تگرگ و در ارتفاعات زاگرس  ریزش برف خواهیم بود.

سبزه‌زاری بیان کرد: پیش‌بینی می‌شود در این مدت در خوزستان به ویژه در نیمه شرقی و شمال شرقی و در دیگر نقاط به صورت نقطه‌ای طغیان مسیل‌ها و آبگرفتگی رخ دهد.

مدیرکل هواشناسی خوزستان گفت: در شبانه‌روز گذشته گتوند ۲۹.۲ و دهدز ۸.۴ درجه سانتیگراد به ترتیب گرمترین و خنکترین نقاط استان خوزستان گزارش شده‌اند. در این مدت تغییرات دمای اهواز بین ۱۳.۸ و ۲۶.۸ درجه سانتیگراد در نوسان بوده است.

  • منبع خبر : ایسنا