پیشرفت ۵٧ درصدی پل ثابت عنافچه/ اتمام کار در خردادماه سال آینده
پیشرفت ۵٧ درصدی پل ثابت عنافچه/ اتمام کار در خردادماه سال آینده
استاندار خوزستان از نصب پل شناور ارتش بر روی رودخانه کارون برای تردد اهالی عنافچه خبر داد و گفت: پل عنافچه هدیه ارتش به مردم است.

استاندار خوزستان از  پیشرفت ۵٧ درصدی پل ثابت عنافچه خبرداد و گفت: ٣٠٠ میلیارد تومان در سفر دوم هیئت دولت برای تکمیل این پروژه اختصاص یافت.

به گزارش عصر اولین ها به نقل از روابط عمومی استانداری خوزستان، علی اکبر حسینی محراب، استاندار خوزستان امروز شنبه ٢٢ مهرماه در بازدید از پل ثابت عنافچه بیان داشت: کار ساخت پل ثابت عنافچه نسبت به بازدید اخیر پیشرفت چشمگیری داشته است، اصلی ترین پایه پل «P4» انجام شده است و امیدواریم طی وعده ای که از سوی پیمانکار داده شده تا حداکثر خرداد ماه کار را به اتمام برسانند.

حسینی محراب بیان داشت: با افتتاح این پل ساکنان منطقه و شهرهای اطراف می توانند با استفاده از این مسیر مسیرهای ترددشان را کوتاه کنند و در حمل و نقل مشکلی نخواهند داشت.

وی با اشاره به پیشرفت ۵٧ درصدی پل ثابت عنافچه عنوان داشت: وزارت نفت از محل مسوولیت های اجتماعی خودبخشی از موارد مالی این پروژه را تامین می کند و تاکنون عملکرد شایسته ای داشته است؛ سایر موارد مالی این پروژه به برنامه ریزی سازمان برنامه بودجه و دولت باز می گردد.

استاندار خوزستان با بیان اینکه نمی گذاریم مشکلات مالی مانع از اجرای پروژه پل ثابت عنافچه شود، تصریح کرد: ٣٠٠ میلیارد تومان در سفر دوم هیئت دولت برای تکمیل این پروژه اختصاص یافت. 

گفتنی است، عملیات اجرایی ساخت پل ثابت دهستان عنافچه به طول ۴۲۶ متر و عرض ۱۲ متر از سال ۱۳۹۸ آغاز شده اما روند احداث پل به دلایل مختلف کُند بود که با گذشت زمان و عزم جدی دولت سیزدهم اقدامات شایسته ای برای تحقق آرزوی دیرینه این مردم در حال انجام است.