در چهارشنبه سوری شهر اولین ها چه گذشت … ؟
در چهارشنبه سوری شهر اولین ها چه گذشت … ؟

سایت خبری شهر اولین ها//مراسم چهارشنبه سوری امسال در مسجدسلیمان نسبتا بی حادثه سپری شد. به گزارش سایت خبری شهر اولین ها ، مدیر فوریتهای پزشکی مسجدسلیمان و مدیر سازمان آتشنشانی شهرداری در تماسهای جداگانه با این خبرگزاری از چهارشنبه سوری نسبتا بی حادثه در مسجدسلیمان خبر دادند. به گفته این مدیران در بسیاری از […]

سایت خبری شهر اولین ها//مراسم چهارشنبه سوری امسال در مسجدسلیمان نسبتا بی حادثه سپری شد.
به گزارش سایت خبری شهر اولین ها ، مدیر فوریتهای پزشکی مسجدسلیمان و مدیر سازمان آتشنشانی شهرداری در تماسهای جداگانه با این خبرگزاری از چهارشنبه سوری نسبتا بی حادثه در مسجدسلیمان خبر دادند.
به گفته این مدیران در بسیاری از نقاط شهر آتش هایی برپا شد و مزاحمت های زیادی برای شهروندان نیز ایجاد گردید اما حادثه ی قابل بیانی که موجب خسارتهای شدید جانی یا مالی گردیده باشد گزارش نشده است.
گفتنی است در فضای مجازی تصاویری از این آتش بازیها منتشر گردید اما آنچه بیشتر مورد توجه واقع شد و تاسف همگان را برانگیخت به راه انداختن آتش روی پل هوایی بلوار شهید داریوش محمدی-دو راه بی بیان-بود که تصاویر و فیلم های زیادی از آن نیز در گروههای مجازی قرار گرفت.
گزارش های دیگر از سراسر کشور حاکی است چهارشنبه سوری امسال ۲ کشته و ۲۱۱ مجروح از جمله ۱۵ قطع عضو بر جای گذاشته است.

یک مرد ۴۵ ساله در رباط‌ ‌کریم واقع در جنوب تهران بر اثر صدای انفجار دچار ایست قلبی شد و درگذشت. دیگر قربانی چهارشنبه سوری امسال جوانی در رشت بوده است.

بیشترین حوادث مربوط به چهارشنبه سوری در تهران رخ داده است. به گفته مجتبی خالدی، سخنگوی مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی ایران، یک دختر ۳ ‌ساله کوچکترین مجروح حوادث چهارشنبه آخر سال بوده که انگشتش قطع شده است.

خالدی افزود بیشترین آسیب‌ها مربوط به جراحات سر و صورت و چشم بوده و میانگین سنی مجروحان نیز حدود ۲۰ سال است. شماری از مصدومان نیز زنان هستند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، استان فارس پس از تهران بیشترین تلفات چهارشنبه سوری امسال را داشته است. با وجود هشدارهای مسئولین به ویژه صدا و سیما مراسم شب چهارشنبه آخر سال هر سال با تلفاتی همراه است. با این حال یک مقام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران اعلام کرده امسال شمار مصدومیت ها نسبت به سال گذشته کاهش یافته است. عکس های زیر مصدومان امسال چهارشنبه سوری در بیمارستان فارابی و مطهری را نشان می دهد.
فقلایق

غثفات

ذظطیب

لفقق