کارخانه سیمان کارون از اول شهریور تعطیل است
کارخانه سیمان کارون از اول شهریور تعطیل است

شهر اولین ها// در پی ادامه بحران مالی در کارخانه سیمان کارون در شهرستان مسجد سلیمان، این واحد صنعتی موقتا تعطیل شد وحدود ۴۵۰کارگر رسمی و قرار دادی بلاتکلیف شدند. به گزارش شهر اولین ها به نقل از ایلنا، کارخانه سیمان کارون واقع در۴۲ کیلومتری مسجدسلیمان ( شهرستان گلگیر) قرار دارد اما فعالیتش به دلیل […]

شهر اولین ها// در پی ادامه بحران مالی در کارخانه سیمان کارون در شهرستان مسجد سلیمان، این واحد صنعتی موقتا تعطیل شد وحدود ۴۵۰کارگر رسمی و قرار دادی بلاتکلیف شدند.

به گزارش شهر اولین ها به نقل از ایلنا، کارخانه سیمان کارون واقع در۴۲ کیلومتری مسجدسلیمان ( شهرستان گلگیر) قرار دارد اما فعالیتش به دلیل آنچه از سوی کارفرما بحران در منابع مالی عنوان می‌شود، از اول شهریور ماه موقتا تعطیل اعلام شده است و در نتیجه تمامی ۴۵۰کارگر شاغل در این واحد تولیدی سرگردان هستند.

برپایه این اظهارات کارگران مورد نظر که تا پیش از این به صورت‌های مختلف رسمی، قراردادی، روز مزد و پیمانکاری مشغول کار بودند بین سه تا ۱۲ ماه مزد معوقه طلبکارند.

به‌صورت مشخص از سوی کارگران این واحد تولیدکننده سیمان در استان خوزستان گفته می‌شود: به دلیل کاهش تقاضا در بازار مصرف، از ابتدای اردیبهشت ماه سال جاری این واحد تولیدی با مشکل انباشت بی‌سابقه کلینکر (یکی از مواد اولیه ساخت سیمان) مواجه می‌شوند به طوری که کارگران به امور دیگری همچون بازسازی و تعمیرات مشغول شدند اما استمرار این وضعیت به مرور باعث شد تا از ابتدای شهریور ماه فعالیت کارخانه متوقف شود.

کارگران می‌گویند پیش از این شرایط تولید در کارخانه سیمان کارون بسیار خوب بود و آنچه در این مدت کوتاه باعث بحرانی شدن وضعیت این واحد شده است انباشت بدهی های مالی کارخانه به نهاد های مختلف دولتی و خصوصی همانند اداره مالیات وبیمه تامین اجتماعی است.

آنها با یادآوری اینکه کارگران برای پی گیری مشکلات بوجود آمده بارها به نهاد های دولتی مستقر در شهرستان مسجد سلیمان مراجعه کرده انددر خاتمه گفتند:باتوجه به وضعیت نامناسب معیشتی و شرایط دشوار اقتصادی انتظار داریم تا کارفرمای با بازگشایی کارخانه امکان اشتغال دوباره را برای کارگران فراهم کند.