کاهش رعایت شیوه نامه های بهداشتی در خوزستان
کاهش رعایت شیوه نامه های بهداشتی در خوزستان

عصر اولین ها//مردم خوزستان باید موضوع زدن ماسک، رعایت فاصله اجتماعی و شرکت نکردن در اجتماعات را جدی بگیرند تا از انتشار بیماری جلوگیری شود. فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد کرونا خوزستان در نشست قرارگاه عملیاتی ستاد کرونا خوزستان که در محل استانداری برگزار شد اظهار داشت:متاسفانه میزان رعایت شیوه نامه های بهداشتی در استان خوزستان […]

عصر اولین ها//مردم خوزستان باید موضوع زدن ماسک، رعایت فاصله اجتماعی و شرکت نکردن در اجتماعات را جدی بگیرند تا از انتشار بیماری جلوگیری شود.

فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد کرونا خوزستان در نشست قرارگاه عملیاتی ستاد کرونا خوزستان که در محل استانداری برگزار شد اظهار داشت:متاسفانه میزان رعایت شیوه نامه های بهداشتی در استان خوزستان به شدت کاهش یافته که از مردم تقاضا داریم این موضوع را سرلوحه کار‌های خود قرار دهند.

ولی اله حیاتی با بیان اینکه محدودیت‌های تردد خودرو‌ها در شهر‌های قرمز و نارنجی استان همچنان به قوت خود باقی است افزود: ورود خودرو‌های با پلاک غیربومی و خروج خودرو‌ها با پلاک بومی به شهر‌های قرمز استان ممنوع است.

فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد کرونا استان با بیان اینکه برگزاری هر گونه اجتماع گسترده در شهر‌های قرمز و نارنجی ممنوع است گفت: امکان اجتماع در شهر‌های قرمز و نارنجی به ترتیب با ۱۵ و ۳۰ نفر مجاز است.

حیاتی عنوان کرد: از مردم خواهش می‌کنم که دچار عادی انگاری نشوند، زیرا کرونا همچنان در کمین ما قرار دارد. همچنین باید با مراقبت از مرز‌های خود و رعایت پروتکل‌های بهداشتی از موج جدید بیماری عبور کنیم.

فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد کرونا استان گفت: لازم است که تمام دستگاه‌ها به تعهدات خود در بحث طرح شهید سلیمانی عمل کنند تا بتوانیم در بخش رهگیری بیماران همچون گذشته عملکرد بهتری داشته باشیم همچنین در خصوص افزایش تعداد واکسن اختصاص یافته به استان اگر لازم باشد از طریق استاندار پیگیر موضوع می‌شویم.

وی افزود: کمیته‌ای ذیل این قرارگاه، تحت عنوان کمیته ارزیابی و عملکرد دستگاه‌های تشکیل دادیم و آن دسته از دستگاه‌های اجرایی که رعایت پروتکل‌ها را انجام نمی‌دهند تذکر دریافت کرده و دستگاه‌ها و کارخانجاتی که عملکرد مناسبی در این زمینه دارند مورد تقدیر قرار می‌گیرند.

در حال حاضر ۲ شهرستان خوزستان در وضعیت قرمز، ۱۳ شهرستان نارنجی و ۱۲ شهرستان زرد کرونایی هستند.

  • منبع خبر : خبرگزاری صدا و سیما