کشف و ضبط ۴ لاشه گوسفندی حاصل از کشتار غیرمجاز کشف و ضبط در شوشتر
کشف و ضبط ۴ لاشه گوسفندی حاصل از کشتار غیرمجاز کشف و ضبط در شوشتر
با اجرای طرح تشدید و نظارت بر فرآورده‌های خام دامی ویژه نوروز و ماه مبارک رمضان در شوشتر، ۴ لاشه گوسفندی حاصل از کشتار غیرمجاز کشف و ضبط شد.

به گزارش عصر اولین ها به نقل از روابط عمومی اداره کل دامپزشکی خوزستان، در پی بازرسی‌های مستمر بازرسان و کارشناسان اداره دامپزشکی شهرستان شوشتر در طرح تشدید و نظارت بر فرآورده‌های خام دامی ویژه نوروز و ماه مبارک رمضان در ۲ نوبت صبح و بعدازظهر از سطح شهر، این لاشه‌های گوشت در یک واحد قصابی کشف و ضبط شدند.

این واحد متخلف که نسبت به عرضه کشتار غیر مجاز با جعل برچسب دامپزشکی اقدام می‌کرد، با هماهنگی‌های لازم با اداره اماکن شهرستان دستور مهر و موم این واحد متخلف دریافت و جهت تشکیل پرونده قضایی به مرجع مربوط معرفی شد.

دامپزشکی استان ضمن هشدار جدی به متخلفان عرضه کشتار غیرمجاز اعلام کرد؛ با سودجویانی که بخواهند سلامت شهروندان را با عرضه کشتار غیرمجاز به خطر بیندازند مطابق قانون و مراجع قضایی با آن‌ها برخورد خواهد شد.

گفتنی است؛ بازرسان دامپزشکی اداره شوشتر در ایام تعطیلات نوروز در همه مراکز عرضه حضور فعال دارند و نسبت به لاشه‌های به دست آمده مطابق با شیوه نامه‌های اداره نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی سازمان دامپزشکی نظارت کامل صورت می‌پذیرد تا محصول نهایی در رابطه با امنیت غذایی و بهداشتی جامعه بدون هرگونه آلودگی و بیماری تامین شود.