کشف ۳۸ دستگاه رمز ارز غیرمجاز در سه شهرستان خوزستان
کشف ۳۸ دستگاه رمز ارز غیرمجاز در سه شهرستان خوزستان

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق اهواز گفت: ۳۸ دستگاه رمز ارز غیر مجاز در شهرهای اهواز، حمیدیه و باوی با همکاری عوامل انتظامی کشف و جمع‌آوری شد. عبدالحمید عباس شیاری  با اشاره به اینکه این تعداد دستگاه ماینر از نوع M۳ و S۹ بودند بیان کرد: ۱۱ دستگاه ماینر در منطقه پاداد شهر اهواز با […]

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق اهواز گفت: ۳۸ دستگاه رمز ارز غیر مجاز در شهرهای اهواز، حمیدیه و باوی با همکاری عوامل انتظامی کشف و جمع‌آوری شد.

عبدالحمید عباس شیاری  با اشاره به اینکه این تعداد دستگاه ماینر از نوع M۳ و S۹ بودند بیان کرد: ۱۱ دستگاه ماینر در منطقه پاداد شهر اهواز با همکاری کلانتری ۲۳، تعداد ۹ دستگاه در روستای گمبوعه از توابع شهرستان حمیدیه توسط عوامل انتظامی کشف و جمع‌آوری شد.

وی با بیان اینکه این تعداد دستگاه در هفته جاری کشف و جمع آوری شدند ، ادامه داد : تعداد ۱۶ دستگاه ماینر مدل M۳ در روستای گبیر در بخش عنافچه شهرستان باوی و تعداد ۲ دستگاه ماینر  استخراج “ریگ” رمز ارز اتریوم در منطقه شهرک برق اهواز کشف و جمع آوری شد.

شیاری گفت: از شهروندان انتظار داریم با رعایت الگوی مصرف و کمک به شناسایی دارندگان برق غیرمجاز و دستگاه‌های استخراج رمز ارز غیرقانونی، ما را در برخورداری از شبکه پایدار و با ولتاژ کیفی یاری کنند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق اهواز افزود:همشهریان می‌توانند با همکاری در شناسایی و کشف دستگاه‌های ماینر غیرمجاز به حفظ پایداری شبکه برق و ارایه خدمات مطلوب کمک کرده و تا مبلغ ۲۰۰ میلیون ریال جایزه نقدی دریافت کنند.

شهروندان می‌توانند برای اطلاع رسانی در خصوص ماینرهای غیرمجاز از طریق ” اپلیکیشن برق من ” ، ” سامانه اینترنتی www.tavanir.org.ir/samaat ” و نیز با شماره گیری ۱۲۱ و ۱۵۲۱ برای ثبت گزارش و معرفی اماکن غیرمجاز استخراج رمز ارز اقدام کنند.

پول مجازی (بیت‌کوین) پیش از این با استفاده از رایانه‌های خانگی تولید می‌شد اما در سال‌های اخیر دستگاه‌های مخصوص استخراج این پول مجازی (ماینر) ساخته شده که واردات و استفاده از آنها در ایران غیرمجاز است.

به گزارش ایرنا در ۲ هفته ابتدای اسفند ۱۴۰۰ تعداد ۱۷ دستگاه ماینر در ۲ مزرعه استخراج رمز ارز غیرمجاز در کلانشهر اهواز کشف و جمع آوری شد.

  • منبع خبر : ایرنا