یکی از مهمترین چالش سالهای اخیر و هزاران سوال بی پاسخ/وقتی جوانان بیکار خوزستانی نظاره‌گر اشتغال جوانان غیربومی‌ می شوند… !؟
یکی از مهمترین چالش سالهای اخیر و هزاران سوال بی پاسخ/وقتی جوانان بیکار خوزستانی نظاره‌گر اشتغال جوانان غیربومی‌ می شوند… !؟

سایت خبری شهر اولین ها//جوانان بیکار خوزستانی به علت تکمیل ظرفیت سازمان‌ها و شرکت‌های کلیدی خوزستان توسط نیروهای غیربومی به تماشای اشتغال آنان نشستند. به گزارش سایت خبری شهر اولین ها،نماینده مردم دشت آزادگان در مجلس اظهار داشت: علامت سوالی در این معضل متوجه دولت‌های گذشته و فعلی و ظاهرا دولت آینده است که با […]

سایت خبری شهر اولین ها//جوانان بیکار خوزستانی به علت تکمیل ظرفیت سازمان‌ها و شرکت‌های کلیدی خوزستان توسط نیروهای غیربومی به تماشای اشتغال آنان نشستند.

به گزارش سایت خبری شهر اولین ها،نماینده مردم دشت آزادگان در مجلس اظهار داشت: علامت سوالی در این معضل متوجه دولت‌های گذشته و فعلی و ظاهرا دولت آینده است که با وجود سرمایه‌های عظیم کشور در خوزستان چرا باید جوانان خوزستانی نظاره‌گر ورود سیل عظیم جوانان بیکار استان‌های دیگر به این استان برای اشتغال باشند و خود بیکار بمانند.

وی افزود: این مشکل ناشی از دید نابرابر دولت‌ها به خوزستان است و این موضوع جای هیچ‌گونه توجیهی ندارد.

ناصر صالحی نسب گفت: متاسفانه دولت‌های گذشته و فعلی عادلانه با این موضوع برخورد نکرده و با وجود مشکلات فراوان در خوزستان این مشکل را نیز بر مشکلات مردم این استان افزوده‌اند.

وی عنوان کرد: به دور از انصاف است که جوان بیکار خوزستانی که جنگ و مشکلات محیط‌ زیستی را تحمل کرده با ورود سیل عظیم بیکاران به خوزستان و تکمیل ظرفیت‌های شغلی این استان بیش‌ازپیش متضرر شود.

صالحی‌نسب اظهار داشت: پتروشیمی بندر امام که ۴۳درصد پتروشیمی کشور را تشکیل می‌دهد تنها ۴درصد نیروی بومی خوزستانی در خود جای داده و یا در شرکت‌های نفتی شهرستان‌های دشت‌آزادگان و هویزه به طور متوسط کمتر از ۳۰درصد جوانان خوزستانی مشغول به کار هستند.

وی افزود: تا زمانی‌که کلیه جوانان خوزستانی شاغل شوند امر غیربومی گزینی از نظر ما مردود و به دور از انصاف است و این حق مسلم جوان خوزستانی است.

نماینده مجلس گفت: استاندار خوزستان در گام خرید کالا و واگذاری پروژه‌ها به شرکت‌های درون استانی اقدام مناسبی انجام داده و این امر می‌تواند در آینده اثرات مثبتی برای اشتغال جوانان خوزستانی داشته باشد.

وی عنوان کرد: استان خوزستان که باید رتبه نخست را در اشتغال جوانان خود داشته باشد در حال حاضر رتبه آخر را در کشور دارد و جوانان خوزستانی نظاره‌گر اشتغال جوانان غیربومی در خوزستان هستند و این مسئله شایسته مردم مظلوم خوزستان نیست.

مرجع:تسنیم