خسارت میلیاردی به تأسیسات و تجهیزات آبرسانی روستایی مسجدسلیمان،لالی و اندیکا
خسارت میلیاردی به تأسیسات و تجهیزات آبرسانی روستایی مسجدسلیمان،لالی و اندیکا

سایت خبری شهر اولین ها//بارندگی های سیل آسای اخیر سبب شد تا 1 میلیارد و 800 میلیون تومان خسارت به تاسیسات و تجهیزات آبرسانی روستایی خوزستان وارد شود و 118 روستا از مدار بهره برداری خارج شوند. به گزارش سایت خبری شهر اولین ها، مهندس درویشعلی کریمی با اعلام این خبر گفت: بارندگی های سیل […]

سایت خبری شهر اولین ها//بارندگی های سیل آسای اخیر سبب شد تا 1 میلیارد و 800 میلیون تومان خسارت به تاسیسات و تجهیزات آبرسانی روستایی خوزستان وارد شود و 118 روستا از مدار بهره برداری خارج شوند.

به گزارش سایت خبری شهر اولین ها، مهندس درویشعلی کریمی با اعلام این خبر گفت: بارندگی های سیل آسای اخیر به تاسیسات آبرسانی روستایی در شهرستان های لالی، اندیکا، مسجدسلیمان و ایذه خسارت های قابل توجهی وارد کرد.
کریمی خسارت وارد شده به تاسیسات و تجهیزات آبرسانی روستایی را 1 میلیارد و 800 میلیون تومان اعلام کرد.
وی افزود: سیستم آبرسانی به تعداد 118 روستا در مدت کوتاهی از مدار بهره برداری خارج شده بودند.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان خوزستان با بیان این مطلب که در حال حاضر شرایط آبرسانی به 118 روستای خسارت دیده به حالت عادی بازگشته است، گفت: کلیه اقدامات برای تامین مجدد آب شرب روستاهای خسارت دیده بصورت موقت و بشکل دیون انجام شده است.
وی یادآور شد : تخریب جاده دسترسی به چندین تاسیسات ، سوختن 6 دستگاه الکتروپمپ، سوختن 4 دستگاه تابلو برق، ایجاد شکستگی در 17کیلومتر خط انتقال، از بین رفتن 700 متر خط انتقال و تخریب 1500 متر شبکه توزیع و تعدادی از کنتورهای مشترکین از جمله خسارت هایی است که طی بارندگی های سیل آسای اخیر به تاسیسات آبفاروستایی خوزستان وارد شده است.
کریمی تاکید کرد: کلیه اقدامات انجام شده برای تامین آب شرب روستاییان ساکن در روستاهای خسارت دیده به صورت موقت انجام شده و برای اقدامات اساسی و زیر ساختی در این راستا به اعتباری معادل خسارت های وارد شده نیاز است.
مدیرعامل شرکت آبفاروستایی خوزستان تصریح کرد: از ابتدای سالجاری تا کنون 17 میلیارد و 936 میلیون تومان خسارت ناشی از سیل به تاسیسات آب و فاضلاب روستایی خوزستان وارد شده که تا کنون هیچ اعتباری در این راستا پرداخت نشده و کلیه اقدامات موقت انجام شده با دیون بوده است.