طی 24 ساعت گذشته ، کمترین میزان بارش ها در مسجدسلیمان بود…
طی 24 ساعت گذشته ، کمترین میزان بارش ها در مسجدسلیمان بود…

سایت خبری شهر اولین ها// مديركل هواشناسي خوزستان گفت: در 24 ساعت گذشته، بيشترين ميزان بارندگي با 50 ميلي متر در باغملك و کمترین آن نیز در مسجدسلیمان و اهواز ثبت شده است. كوروش بهادري چهارشنبه اظهار كرد: همچنين در اين مدت، ايذه 35، دهدز 30، لالي و ماهشهر 20، شادگان 19، رامهرمز، اميديه و […]

سایت خبری شهر اولین ها// مديركل هواشناسي خوزستان گفت: در 24 ساعت گذشته، بيشترين ميزان بارندگي با 50 ميلي متر در باغملك و کمترین آن نیز در مسجدسلیمان و اهواز ثبت شده است.

كوروش بهادري چهارشنبه اظهار كرد: همچنين در اين مدت، ايذه 35، دهدز 30، لالي و ماهشهر 20، شادگان 19، رامهرمز، اميديه و حسينيه انديمشك 17، آغاجاري 15، گتوند 14، مسجدسليمان 10 و اهواز 6.5 ميلي متر ثبت شده است.

وي افزود: ناپايداري ها ادامه دارد و بارش ها دوباره از بعداز ظهر روز چهارشنبه در بيشتر نقاط استان آغاز مي شود و اين وضعيت تا اواخر وقت فردا با اوج فعاليت سامانه بارشي ادامه دارد.

بهادري ادامه داد: چهارشنبه و پنج شنبه پديده هاي تند باد شديد نيز وجود دارد اما به علت بارش هاي خوب احتمال وقوع گرد و خاك بعيد است و در صورت وقوع ، به شدت روز سه شنبه نخواهد بود.

گرد و غبار در روز سه شنبه، تمام شهرهاي استان را فرا گرفت و شعاع ديد را در اهواز به 700 متر كاهش داد.

طبق اعلام اداره كل حفاظت محيط زيست خوزستان ، در ساعت 13 سه شنبه ميزان ريزگردها در اهواز به يك هزار و 421 ميكروگرم بر متر مكعب رسيد كه بيش از 9.5برابر حد مجاز مي باشد.

مدارس آبادان و خرمشهر در نوبت عصر روز سه شنبه به دليل شدت گرد و غبار تعطيل شدند.

مديركل هواشناسي خوزستان تصريح كرد: بارش ها مي تواند باعث طغيان رودخانه ها و آبگرفتگي معابر شود و از آنجايي كه بارش ها تندري هستند در يك يا دو ساعت ممكن است مقدار زيادي بارش داشته باشيم.

وي بيان كرد: در 24 ساعت گذشته اهواز، آبادان و ماهشهر با 30 و دهدز با 11 درجه سانتيگراد به ترتيب گرمترين و خنك ترين نقاط استان گزارش شده است.

بهادري اظهار كرد: دماي هواي اهواز بين 30 و 20 درجه سانتيگراد در نوسان است و خليج فارس نيز مواج مي باشد.

مرجع / ایرنا