وزیر اطلاعات در مسجدسلیمان چه گفت؟ + تصاویر
وزیر اطلاعات در مسجدسلیمان چه گفت؟ + تصاویر

سایت خبری شهر اولین ها//حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمود علوی روز سه شنبه در بدو ورود به مسجدسلیمان به زیارت شهدای گمنام این شهر رفت و با قرائت فاتحه و نثار گل به مقام والای شهدای ادای احترام کرد. در این سفر مردم مسجدسلیمان یک دست لباس بختیاری به وزیر اطلاعات اهدا کردند. وزیر اطلاعات […]

سایت خبری شهر اولین ها//حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمود علوی روز سه شنبه در بدو ورود به مسجدسلیمان به زیارت شهدای گمنام این شهر رفت و با قرائت فاتحه و نثار گل به مقام والای شهدای ادای احترام کرد. در این سفر مردم مسجدسلیمان یک دست لباس بختیاری به وزیر اطلاعات اهدا کردند. وزیر اطلاعات برای انجام سفر یک روزه صبح سه شنبه از طریق فرودگاه بین المللی اهواز وارد خوزستان شد.

به گزارش سایت خبری شهر اولین ها به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، حجت‌الاسلام سیدمحمودعلوی در جریان سفر به استان خوزستان و در جمع مردم مسجدسلیمان اظهار داشت: برجام فشار‌ها را از جمهوری اسلامی ایران برداشت و ایران هراسی را که سال‌ها قدرت‌های جهانی روی آن کار کرده بودند خنثی کرد.

او گفت: هم اکنون با رفع محدودیت‌های مالی و اقتصادی، صادرات نفت ایران به دو میلیون بشکه در روز رسیده در حالی که پیش از توافق هسته‌ای صادرات نفت تا ۸۰۰ هزار بشکه در روز رسیده بود و قدرت‌های جهانی قصد داشتند تا صادرات نفت کشورمان را با تداوم فشار‌ها و محدودیت‌ها به ۴۰۰ هزار و سپس به صفر برسانند.

وزیر اطلاعات افزود: اگر توافق هسته‌ای حاصل نمی‌شد، صادرات نفت خام ایران بطور قطع متوقف می‌شد و فشار‌ها نیز شدید‌تر می‌شد.

او گفت: برخی گشایش‌ها در خصوص رفع تحریم‌ها زمان بر است ولی با این حال مسئولان کشور تا تحقق کامل تعهدات طرف مقابل همه تلاش خود را صرف خواهند کرد.

علوی افزود: سال ۱۳۹۴ سال بسیار سختی به لحاظ مالی و محدودیت‌ها بود ولی به لطف الهی و تدبیر دولت این مشکلات به حداقل رسید.

وزیر اطلاعات اظهارکرد: دولت یکی از سال‌های بسیار سخت را پشت سر گذاشت و با همه محدودیت‌ها حقوق کارکنان دولت را پرداخت کرد.

او گفت: با وجود توطئه‌ها، مشکلات و فشارهای ناشی از تحریم‌های ظالمانه، دولت همه تلاش خود را برای رفع مشکلات بکار بست هر چند آنطور که شایسته این ملت بزرگ بود اهداف مورد نظر محقق نشد و خدمت بیشتر توسط دولت سلب شد.

وزیر اطلاعات با تبیین نقش امنیت و آرامش در جامعه و آثار مترتب بر معیشت مردم گفت: در حالی که بسیاری از کشورهای اطراف ما و حتی کشورهای اروپایی با چالش امنیتی رو به رو هستند کشور ما در بالا‌ترین رتبه امنیت و آرامش قرار دارد و این به برکت همدلی و مشارکت مردم و دستگاه‌های مسئول از جمله نیروی انتظامی، وزارت اطلاعات، ارتش، سپاه، بسیج و شورای عالی امنیت ملی است.

او ادامه داد: باید این امنیت را قدر دانست و کمک کرد در کنار امنیت و نشاط مردم اقتصاد مقاومتی را در کشور عملیاتی کرد تا آسیب پذیری کشور در جهات مختلف به حداقل خود برسد.

وزیر اطلاعات گفت: مجموعه وزارت اطلاعات و سربازان گمنام امام زمان (عج) به عنوان خدمتگزار در کنار مردم، همه تلاش خود را برای تحقق اقتصاد مقاومتی به کار خواهدگرفت.

وزیر اطلاعات اظهارکرد: سرویس‌های اطلاعاتی و جاسوسی دشمنان همواره تلاش کرده و می‌کنند تا امنیت کشور را مخدوش و آن را ناامن کنند ولی به لطف الهی در این هدف ناکام مانده‌اند.

علوی گفت: به لطف جامعه ۸۰ میلیونی و ۱۶۰میلیون چشم بینا، همه تلاش‌های دشمنان و عوامل آنان در پنجه اطلاعاتی ایران اسلامی قرار گرفته‌اند و قدرت هیچ مانوری ندارند.

او افزود: بدخواهان و جبهه استکبار تلاش می‌کنند تا صدای انفجاری در گوشه‌ای از کشور شنیده شود ولی به یمن الهی و وحدت آحاد مردم و حضور بموقع در عرصه‌های سیاسی از جمله انتخابات و راهپیمایی تیر آنان به سنگ خورده و سرخورده شدند.

وزیر اطلاعات با بیان اینکه قوم لر و بختیاری از اقوام بااصالت، نجیب، بلند همت و با صفا هستند، گفت: شما با حضور در عرصه‌ها و دفاع از ارزش‌های انقلاب اسلامی نشان داده‌اید در خدمت به کشور و انقلاب تردید نکرده و نمی‌کنید و همچنان در پیروی از ولایت و رهبری مصمم و پایدار هستید.

او به نقش اقوام لر و بختیاری در هشت سال دفاع مقدس، و با تجلیل از شهید بهنام محمدی نوجوان ۱۳ساله بختیاری اظهار کرد: شما مردم مسجدسلیمان با تقدیم یک هزار شهید امتحان خود را پس داده‌اید و همچنان آماده دفاع از کشور و انقلاب اسلامی هستید.

وزیراطلاعات اضافه کرد: شما عشایر لر و بختیاری با فداکاری خود در راه اسلام و اهل بیت (ع) ونظام اسلامی، عظمت ودلدادگی خود را به اثبات رساندید و این افتخار برای همیشه تاریخ خواهد ماند.