اردیبهشت ۴۲ درجه‌ای خوزستان
اردیبهشت ۴۲ درجه‌ای خوزستان

سایت خبری شهر اولین ها//مدیرکل هواشناسی خوزستان از بارش‌های پراکنده رگباری و وزش باد خفیف در اواخر روز پنجشنبه و اوایل روز جمعه خبر داد. کوروش بهادری اظهار کرد: بر اساس مدل‌های هواشناسی در اواخر روز پنجشنبه و اوایل روز جمعه به دلیل جریانات مرطوب جنوبی و امواج ناپایدار در طراز میانی جو، بارش‌های پراکنده […]

سایت خبری شهر اولین ها//مدیرکل هواشناسی خوزستان از بارش‌های پراکنده رگباری و وزش باد خفیف در اواخر روز پنجشنبه و اوایل روز جمعه خبر داد.

کوروش بهادری اظهار کرد: بر اساس مدل‌های هواشناسی در اواخر روز پنجشنبه و اوایل روز جمعه به دلیل جریانات مرطوب جنوبی و امواج ناپایدار در طراز میانی جو، بارش‌های پراکنده رگباری و وزش باد خفیف در برخی نقاط شمالی و ارتفاعات خوزستان پیش‌بینی‌ می‌شود.وی با بیان این‌که این بارش‌های قابل ملاحظه نخواهد نبود و جای نگرانی بابت وقوع سیل و آبگرفتگی وجود ندارد، افزود: پس از این بارش‌‌ها در اواخر هفته، پیش‌بینی می‌شود به مدت سه تا چهار روز آینده جو پایداری بر استان حاکم باشد.

مدیرکل هواشناسی خوزستان با اشاره به روند افزایش دما و گرم شدن استان گفت: فرآیند افزایش دما که از هفته گذشته در خوزستان آغاز شده است، همچنان ادامه خواهد یافت. دمای هوا که هفته گذشته ۳۲ درجه سانتی‌گراد بوده تا روز گذشته، تا ۴۲ درجه سانتی‌گراد در آبادان افزایش داشته است.

وی عنوان کرد: دمای شهر اهواز در روز گذشته ۴۱ درجه سانتی‌گراد بوده و امروز صبح به حداقل ۲۳ درجه سانتی‌گراد رسیده است. همچنین روز گذشته آبادان با ۴۲ درجه و ایذه با ۱۶ درجه سانتی‌گراد به ترتیب گرم‌ترین و خنک‌ترین نقاط استان بوده‌اند.

مرجع / ایسنا