معاون استاندار خوزستان عنوان کرد: تلاش برای تکمیل 195 واحد مسکونی دیگر تا پایان امسال
معاون استاندار خوزستان عنوان کرد: تلاش برای تکمیل 195 واحد مسکونی دیگر تا پایان امسال

شهر اولین ها// معاون امور عمرانی استاندار خوزستان گفت: در حال حاضر 195 واحد مسكن جهت ساكنان مناطق الوده به نفت در مراحل نهايي ساخت قرار دارند كه بايد تا پايان اسفند امسال تكميل شوند. به گزارش شهر اولین ها، فرامند هاشمي زاده در جلسه بررسي مشكلات و روند اجرايي طرح جابه جايي مناطق آلوده […]

شهر اولین ها// معاون امور عمرانی استاندار خوزستان گفت: در حال حاضر 195 واحد مسكن جهت ساكنان مناطق الوده به نفت در مراحل نهايي ساخت قرار دارند كه بايد تا پايان اسفند امسال تكميل شوند.

به گزارش شهر اولین ها، فرامند هاشمي زاده در جلسه بررسي مشكلات و روند اجرايي طرح جابه جايي مناطق آلوده به نفت كه امروز، نهم دي ماه در شهرستان مسجدسليمان برگزار شد، اظهار كرد: امروز مشکلات شهرک ۱۴۰۰ واحدی پيش بيني شده براي ساكنان مناطق آلوده و همچنين وضعيت مناطق آلوده به نفت مورد بررسی قرار گرفت که سالهای متوالی این پروژه در دست اجرا بوده و اكنون ۱۹۵ واحد آماده شده است اما بدلایل ناهماهنگی بین بعضی ادارات خدماتی در اجرای کارهای زیربنایی مشکلاتی به وجود آمده است.
وي افزود: با توجه به تصمیمات استاندار خوزستان در سفر قبلی، امروز ما پیرامون پیگیری تصمیمات گرفته شده به شهرستان آمدیم تا این تصمیمات مجددا پیگیری شود و از نزدیک مشکلات شهرک در حال ساخت براي مناطق الوده را ببینیم تا با هماهنگی خوب بتوانیم این مشکلات را حل کنیم.
هاشمي زاده تصريح كرد: خوشبختانه امروز با کمک همه مدیران به جمع‌بندی خوبی رسيديم و همه کارهایی که باید دستگاه‌های اجرایی انجام دهند را مرور کردیم و در بعضی قسمت‌ها شاهد پیشرفت فیزیکی خوبی هستيم و برعکس بعضی بخش‌ها پیشرفت خوبی نداشته است و بايد تا پایان اسفندماه ساخت ۱۹۵ واحد ديگر به پایان برسد.
وي عنوان كرد: همچنین در تلاش هستیم  تا مشکلات آب، تلفن، درمانگاه و مدرسه در این شهرک حل شود تا مردم با خیالی آسوده‌تر در این شهرک ساکن شوند و شاهد اسکان شهروندان ساکن مناطق آلوده مسجدسلیمان در این شهرک باشیم.
هاشمي زاده ادامه داد: امروز خوشبختانه به جمع‌بندی خوبی رسیدیم و همه مشکلات این شهرک را بازدید و بررسي کردیم و در تلاش هستیم تا با همکاری همه عوامل بزودی شاهد رفع این مشکلات در این منطقه باشیم.
علی عسگر ظاهری، نماینده مسجدسلیمان در رابطه با مصوبات اين جلسه اظهار كرد: برای ادامه طرح جابجایی مناطق آلوده مسجدسلیمان یک بازنگری صورت گرفت که مناطقی که آلودگی و غیرقابل سکونت بودن‌شان تائید شده جابجا شوند و مناطقی که فاقد آلایندگی در حد قابل سکونت هستند به مردم اعلام و مجوز ساخت و ساز برای ساکنین این مناطق صادر شود.
وي افزود: در جلسه شهریورماه 95 که با حضور استاندار خوزستان برگزار شد، برای تحویل 195 واحد در شهرک ولیعصر(عج) وظایف دستگاه‌های مربوطه تعیین شد و در بازدید امروز از محل  شهرک مقرر شد فضای آموزشی موردنیاز شهرک ولیعصر(عج) تا مهرماه سال آینده بهره‌برداری شود.
 در جلسه امروز تکمیل مسجد و واحد فرهنگی در اولويت قرار گرفت و مقرر شد زیرساخت تلفن و ارتباطات و اشتراک آب منازل نیز طی دو ماه آینده تحویل داده شود و زیرساخت جاده و آسفالت شهرک نیز توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آماده خواهد شد./ایسنا