جاده تمبی؛ پروژه نیمه تمام نفت و طرح سوال نماینده مسجدسلیمان از وزیر راه و شهرسازی
جاده تمبی؛ پروژه نیمه تمام نفت و طرح سوال نماینده مسجدسلیمان از وزیر راه و شهرسازی

عصر اولین ها// در حادثه واژگونی یک دستگاه نیسان در منطقه تمبی مسجدسلیمان که روز گذشته رخ داد، پنج نفر کشته و سه نفر مجروح شدند. هرچند عملیات اجرایی بهسازی و مرمت جاده روستاهای منطقه تمبی چم فراخ دوسال پیش به همت شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان آغاز شد اما پس از انجام […]

عصر اولین ها// در حادثه واژگونی یک دستگاه نیسان در منطقه تمبی مسجدسلیمان که روز گذشته رخ داد، پنج نفر کشته و سه نفر مجروح شدند. هرچند عملیات اجرایی بهسازی و مرمت جاده روستاهای منطقه تمبی چم فراخ دوسال پیش به همت شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان آغاز شد اما پس از انجام حدود ۵ کیلومتر این پروژه نیمه تمام باقی ماند. با این حال ورناصری نماینده مردم مسجدسلیمان پس از وقوع حادثه تلخ رانندگی اخیر از وزیر راه و شهرسازی سوالاتی را مطرح نموده است.

به گزارش عصر اولین ها، عملیات اجرایی بهسازی و مرمت جاده روستاهای منطقه تمبی چم فراخ دو سال پیش به همت شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان آغاز شد و قرار بود این پروژه طی هشت ماه انجام شود. این پروژه ۱۷۳۰۰ متر طول و ۷ متر عرض دارد و طی آن قرار بود اصلاح هندسی قوس ها، احداث پل، ترمیم پل های موجود، اصلاح روسازی مسیر شامل قشرهای زیر اساس و اساس و آسفالت گرم و در خاتمه نصب گارد ریل و تابلوها و علائم راهنمایی و رانندگی و خط کشی انجام شود. با این حال پس از انجام حدود پنج کیلومتر این پروژه نیمه تمام باقی ماند و ادامه روند اجرایی آن در هاله از ابهام قرار دارد.

با این حال پس از وقوع سانحه رانندگی اخیر علیرضا ورناصری نماینده مردم مسجدسلیمان از وزیر راه و شهرسازی سوالاتی را با محوریت جاده های فرسوده، ناایمن و به شدت غیراستاندارد طرح نموده است. باید یادآور شد که پروژه بهسازی جاده تمبی قبلاً از طریق شرکت نفت انجام گرفته و نیازمند تأمین منابع مالی جهت تکمیل پروژه است. علاوه بر این اصلاح هندسی قوس نیز یکی از موارد انجام پروژه بوده و می تواند به کاهش سوانح در مسیر بینجامد.

جای این پرسش مطرح است که آیا نماینده مردم مسجدسلیمان از پروژه های نیمه تمام و بلاتکلیف حوزه خود بی اطلاع است؟ آیا بهتر نیست تأمین اعتبار پروژه ای که قبلاً انجام گرفته پیگیری شود؟ آیا نماینده مردم شهرستان می تواند پیگیر مطالبه حقوق مردمی از نفت باشد؟ چه ارتباطی میان پروژه های نیمه تمام نفت و وزارت راه و شهرسازی وجود دارد که نماینده مردم پیگیر طرح سوال از وزیر راه و شهرسازی شده است؟ انتظار می رود نماینده مردم مسجدسلیمان در پیگیری برای تأمین اعتبار مالی پروژه های نیمه تمام با جدیت به دنبال تحقق مطالبه مردمی باشد تا بخشی از مشکلات و نارسایی های حوزه انتخابیه مرتفع شود.