طول مسیر ارتباطی روستایی ایذه – مسجد سلیمان به ۵۵ کیلومتر کاهش می بابد
طول مسیر ارتباطی روستایی ایذه – مسجد سلیمان به ۵۵ کیلومتر کاهش می بابد

سایت خبری شهر اولین ها//معاون راه روستایی اداره کل راه و شهرسازی خوزستان گفت:با بهره برداری از پل شور باریک ایذه، فاصله مسیر ارتباطی روستایی ایذه به مسجد سلیمان حدود ۴۵ کیلومتر کمتر می شود. به گزارش سایت خبری شهر اولین ها، پوریا دشتی زاده اظهار کرد:این پل با دهانه ۲۵ متر با اعتبار ۹ […]

سایت خبری شهر اولین ها//معاون راه روستایی اداره کل راه و شهرسازی خوزستان گفت:با بهره برداری از پل شور باریک ایذه، فاصله مسیر ارتباطی روستایی ایذه به مسجد سلیمان حدود ۴۵ کیلومتر کمتر می شود.

به گزارش سایت خبری شهر اولین ها، پوریا دشتی زاده اظهار کرد:این پل با دهانه ۲۵ متر با اعتبار ۹ میلیارد ریال در دست اجراست که ارتباط روستاهای آبله، موردغفار و شورباریک و دیگر روستاهای اطراف را یه یکدیگر متصل می کند.
وی با بیان آغاز عملیات اجرایی طرح از ۲۲ مرداد امسال، افزود:کوله های پل در دست اجراست و بخش زیرسازی سازه نیز امسال تکمیل شده و بر اساس برنامه، این پل تا پایان سال جاری بهره برداری می شود.
دشتی زاده ادامه داد:این پل از نوع فلزی – بتنی (تیر فلزی و دال بتنی) بوده و در ۲۲کیلومتری ایذه در دست ساخت است.
معاون راه روستایی اداره کل راه و شهرسازی خوزستان فاصله مسیر ارتباطی روستایی ایذه با مسجد سلیمان را یکصد کیلومتر عنوان کرد و گفت:با اتمام ساخت پل، این فاصله به ۵۵ کیلومتر کاهش می یابد.
وی یادآوری کرد: مسیر سخت گذر و از نوع کوهستانی بوده و این امر کار را کمی سخت و دشوار کرده است.
دشتی زاده اضافه کرد: اتمام پل به سه میلیارد ریال اعتبار دیگر نیاز دارد که با این کار ارتباط روستاییان و تردد عشایر منطقه آسان می شود.
وی اضافه کرد:در مجموع با احداث این پل ارتباط ۱۲روستای منطقه با دو هزار نفر جمعیت با راه های اصلی برقرار می شود.

مرجع:ایرنا