معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری: مردم مسجدسلیمان و دیگر شهرهای نفت خیز فقط بوی این ماده را حس می کنند…!؟
معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری: مردم مسجدسلیمان و دیگر شهرهای نفت خیز فقط بوی این ماده را حس می کنند…!؟

سایت خبری شهر اولین ها//معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: تلاش برای توسعه صنعت گردشگری از سوی تمام مسوولان یکی از بزرگترین دستاوردهای دولت تدبیر و امید طی دو سال گذشته است. به گزارش سایت خبری شهر اولین ها به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی ، […]

سایت خبری شهر اولین ها//معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: تلاش برای توسعه صنعت گردشگری از سوی تمام مسوولان یکی از بزرگترین دستاوردهای دولت تدبیر و امید طی دو سال گذشته است.
به گزارش سایت خبری شهر اولین ها به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری ، مرتضی رحمانی موحد افزود: زمانی که قرار است به فرموده رهبر معظم انقلاب در برنامه ششم توسعه مبنی بر افزایش پنج برابری گردشگران عمل شود، باید به این موضوع به عنوان یک تکلیف نگاه کرد.
وی یادآورشد: این فرمان رهبر فرزانه انقلاب در برنامه ششم توسعه، به معنای آن است که معظم له برای حضور این تعداد گردشگر روادید صادر کرده اند و ما مکلف و موظف به پذیرایی و آماده سازی کشور برای حضور آنان هستیم.
رحمانی موحد اظهار کرد: گردشگری صنعتی است که در صورت توجه به آن می تواند به صورت مرتب و مداوم حرکت کند و توسعه پایدار را برای هر منطقه ای رقم بزند.
معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور گفت: مهمترین مشکل کنونی گردشگری ایران توجه کمرنگ به این حوزه در گذشته، عملکرد سلیقه ای و نبود حمایت های یکپارچه از آن است.
رحمانی موحد گردشگری را یک فعالیت برون زا خواند و یادآورشد: از درون این فعالیت سه رویکرد فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی در کشور محقق می شود.
معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری کشور گفت: کدام فعالیت در کشور وجود دارد که هم زمان بتواند به هر سه این حوزه ها بپردازد؟ اشتغال ایجاد کند، موجب نشاط و افزایش مشارکت مردم در فعالیت های اجتماعی شود و پیام فرهنگی بدهد؟
رحمانی موحد تصریح کرد: صنعت نفت بنا بود روزی توسعه را به همراه داشته باشد، اما آیا هم اکنون مسجد سلیمان و شهر های نفت خیز پیشرفت کرده اند؟ مردم این مناطق فقط بوی این ماده را حس می کنند.
معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور گفت: گردشگری این گونه نیست و ثمرات آن عاید تمام افراد منطقه می شود.
وی اظهار کرد: در هر حوزه و بخشی ممکن است افراد به درستی به وظایف خود عمل نکنند اما این موضوع نباید منجر به پاک کردن صورت مساله به جای رفع مشکلات موجود شود.
گفتنی است، رحمانی موحد برای بازدید از دهمین دوره جشنواره آش ایرانی و نخستین جشنواره غذاهای کشورهای اکو که از ۹ تا ۱۳ شهریور در زنجان برگزار می شود به زنجان سفر کرده است.