پیشرفت ۲۵ درصدی طرح مسکن ملی در خوزستان
پیشرفت ۲۵ درصدی طرح مسکن ملی در خوزستان
معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی خوزستان با اشاره به اجرای طرح مسکن ملی در استان از پیشرفت ۲۵ درصدی این طرح در استان خبرداد.

محمد حسین پناهی فر در خصوص آخرین وضعیت طرح مسکن ملی در استان اظهار کرد: از ابتدای طرح تاکنون و با پالایش‌های انجام شده تعداد ۴۶ هزار نفر متقاضی ثبت نام شده در طرح مسکن ملی واجد شرایط بوده‌اند و استان خوزستان از جمله استان‌هایی است که روند پالایش متقاضیان مسکن ملی بسیار خوبی داشته است.

وی افزود: تعداد واجدین شرایط اولیه ثبت نام کنندگان طرح مسکن ملی ۷۰ درصد کل ثبت کنندگان بوده است و تا کنون حدود ۳۰ درصد واجدین شرایط اولیه، نسبت به تکمیل مدارک اقدام کرده اند.

معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی خوزستان با اشاره به اینکه عملیات ساخت طرح مسکن ملی از سال ۹۹ آغاز شده است، تصریح کرد: در حال حاضر برای ۲۵ هزار واحد مسکونی، زمین با پتانسیل ساخت موجود است و برای ۱۰۰ هزار واحد مسکونی دیگر زمین در حال شناسایی است و باید فرایند انتقال مالکیت زمین‌های شناسایی‌شده به نام سازمان ملی زمین و مسکن انجام شود.

پناهی فر در خصوص روند اجرایی پروژه‌های مسکن ملی عنوان کرد: برای ثبت نام کنندگان عملیات اجرایی ۷ هزار واحد مسکونی در حال انجام است و همچنین ۹ هزار واحد مسکونی برای متقاضیان مشارکتی در حال ساخت است و ۱۱ هزار واحد مسکونی برای متقاضیان خودمالک در نظر گرفته شده است که فرایند ثبت نام آن‌ها در حال انجام است.

وی با اشاره به اینکه طرح مسکن ملی خوزستان ۲۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، گفت: این طرح در شهرستان‌های اهواز، دزفول، شوشتر، بهبهان و شهرستان‌های دیگر استان در حال انجام است.

معاون مسکن و اداره کل راه شهرسازی خوزستان در خصوص شرایط تخصیص واحدهای مسکونی به متقاضیان در شهرهای جدید تصریح کرد: ثبت نام در شهرهای جدید مثل شیرین شهر و رامین به تازگی آغاز شده است و متقاضیان در این شهرها از امتیاز ویژه‌ای برخوردار خواهند شد. در سال‌های گذشته در قالب مسکن مهر در این شهرها واحدهای آپارتمانی در اختیار متقاضیان قرار می‌گرفت اما در سال جاری قرار است واحدهای مسکونی به شکل ویلایی در اختیار این متقاضیان مسکن قرار گیرد.

پناهی فر ادامه داد: متقاضیانی که در شهرستان‌های دیگر ثبت نام کرده‌اند نیز می‌توانند در شهرهای رامین و شیرین شهر ثبت نام کنند و در این زمینه متقاضیان شهرهای همجوار رامین مانند ویس، باوی، شیبان، ملاثانی، اهواز، شوشتر و مسجدسلیمان و شهرهای همجوار شیرین شهر مانند شهرستان کارون و شادگان در اولویت قرار دارند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر مشکل خاصی در طرح مسکن ملی وجود ندارد، عنوان کرد: با توجه به اینکه در شهرهای رامین و شیرین شهر امتیاز ویژه‌ای اختصاص داده‌ایم و منازل ویلایی در این شهرها محدود هستند، کسانی که در شهرستان‌های خود برای آن‌ها زمین تامین نشده است، می‌توانند از این فرصت استفاده کنند و ما زمین ویلایی در اختیار آن‌ها قرار می‌دهیم.

پناهی فر در خصوص مهلت زمان ثبت نام در سامانه طرح مسکن ملی گفت: سامانه در حال حاضر بسته است و تنها برای شهرهای جدید شامل رامین و شیرین شهر باز است و همه متقاضیان شهرستان‌های دیگر نیز می‌توانند در این شهرها ثبت نام کنند.

  • منبع خبر : ایسنا