روشنایی نخستین چاه نفت خاورمیانه خاموش شد
روشنایی نخستین چاه نفت خاورمیانه خاموش شد

همزمان با رویداد جهانی ساعت زمین ، چراغ های روشنایی دکل و محوطه نخستین چاه نفت خاورمیانه خاموش شد . این برنامه با مشارکت تشکل های محیط زیستی و اداره حفاظت محیط زیست مسجدسلیمان برای ششمین سال در شهرستان اجرا می شود. به گزارش عصر اولین ها به نقل از روابط عمومی شرکت بهره برداری […]

همزمان با رویداد جهانی ساعت زمین ، چراغ های روشنایی دکل و محوطه نخستین چاه نفت خاورمیانه خاموش شد . این برنامه با مشارکت تشکل های محیط زیستی و اداره حفاظت محیط زیست مسجدسلیمان برای ششمین سال در شهرستان اجرا می شود.

به گزارش عصر اولین ها به نقل از روابط عمومی شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان ، طی این اقدام که با هماهنگی H.S.E و روابط عمومی شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان با اداره حفاظت محیط زیست شهرستان مسجدسلیمان صورت گرفت چراغ های روشنایی دکل و محوطه چاه نفت شماره یک برای مدت یک ساعت خاموش گردید .
شایان ذکر است ، ساعت زمین برای نخستین بار در دنیا در شهر سیدنی در  سال ۲۰۰۷ مطرح شد . طی این اقدام  ۲ر۲ میلیون نفر از ساکنان این شهر استرالیایی چراغ‌های غیر ضروری خود را خاموش کردند . پس از آن هرساله تعدادی از شهرهای جهان  به این طرح پیوستند تا شهرهای بسیاری طرح ساعت زمین را در روز ۲۵ مارس  اجرا کنند .
در ایران نیز این طرح برای نخستین بار در سال ۱۳۹۰ با خاموش کردن چراغ‌های برج میلاد انجام شد. امسال هم کشورمان در طرح ساعت زمین برای گرامی داشتن این روز مشارکت نمود و طی آن چراغ های روشنایی برج میلاد بعنوان نماد شهر تهران و همگام با آن نمادهای سایر شهرها از جمله نخستین چاه نفت خاورمیانه در مسجدسلیمان نیز بطور همزمان با این اقدام خاموش گردید .

  • نویسنده : دانوش صالحی